Share Now
Fatih Kumaş Alanlar

Üretim ve tedarik noktasının merkezi olarak görülen İstanbul, yüksek nüfus yoğunluğuna bağlı olarak tüketim pazarının da odak noktası olarak görülür. Hem tüketici pazarının büyüklüğü, hem ulaşım ve ihracat avantajlarıyla tekstil sektörünün de kalbi İstanbul’da atmaktadır. Kumaş alan firmalar içinde İstanbul, en önemli tedarik merkezidir. Fatih kumaş alanlar dışında, birçok bölgede kumaş alımına yönelen köklü firmalar bulunmaktadır. Tekstil için en önde gelen hammadde olan kumaş için uygun fiyat seçeneğini özellikle ufak işletmelere ve son tüketicilere, bu kumaş alımı çalışmaları sağlamaktadır. Uygun maliyetlerle kumaş kullanımı, son tüketicinin de daha uygun fiyatlarla ürünlere ulaşımını kolaylaştırmaktadır. Her tür kumaşta uygun fiyat imkanı Fatih kumaş alanlar tarafından herkese verilir.

Fatih Kumaş Alımı Nasıl Yapılır?

Yüksek kapasite ile üretim yapmakta olan birçok büyük tekstil firması, yüklü miktarda kumaş alımına yönelir. Alınan kumaşların henüz üretim aşamasında bile boya veya desen kaynaklı hatalar ortaya çıkar. Ayrıca üretimi yapılacak ürüne bağlı olarak kumaşın kesim çalışmalarında da fireler oluşabilir. Fatih kumaş alımı yapan firmaların temel amacı, bu ürünleri satın alarak ekonomiye tekrar kazandırarak kar elde etmektir. Bu nedenle kumaş alımı çalışmaları büyük firmalardan veya kumaş üretimi yapan fabrikalardan gerçekleştirilir. Alım sırasında ürünlerin bedeli ödenir ve firmaların da atıl durumdaki kumaşlardan kazançlı çıkması sağlanır. Aynı zamanda alım sonrasında bu kumaşlar, son tüketici ve ufak ölçekli tekstil firmalarına uygun fiyatlarla satımı da tamamlanır.

Fatih Kumaş Alımında Kumaş Türleri

Parça kumaş, parti kumaş gibi isimlerle bilinen Fatih kumaş alan firmaların satışını gerçekleştirdiği kumaşların hemen her türde olduğu söylenebilir. Farklı nedenlerle üretim dışına çıkan bu kumaşların türü; ipekten ketene, dokumadan satene kadar çok farklı olabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken ihtiyaca bağlı olarak alımı yapılacak olan kumaş türünü, alım esnasında en iyi şekilde incelenmesi olmalıdır.

Fatih Kumaş Alımı Fiyatları

Parti veya parça kumaş olarak ifade edilen bu kumaşlar; hem satışını gerçekleştiren firmasına hem de alımı tamamlayan firmaya önemli kazançlar kazandırır. Fatih kumaş alımı fiyatları, her zaman ilk kullanıma açılacak kumaşlara göre daha düşük olacaktır. Aynı zamanda bu alınan ürünlerin satışı esnasında da, piyasadan uygun olacak fiyatlar son kullanıcıya verilir.

 

 

Hurda Kumaş Alanlar

Hurda kumaş alanlar son yılların en çok tercih edil...

Tekirdağ Kumaş Alanlar

Tekirdağ kumaş alanlar verdikleri hizmet sayesinde b...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.