Share Now
Fire Alanlar

Fire alanlar tekstil sektöründe en sık araştırılan konulardan biri olsa da bu sektöre uzak olan kişiler kelimenin anlamıyla ilgili kafa karışıklığı yaşayabilir. Firenin sözlük anlamına bakıldığında ağırlık eğitimi, iş esnasında ortaya çıkan artık parça ya da eksik veya noksan kelimeleri ile çevrildiği görülmektedir. Bu doğrultuda kumaşlar için yaygın olarak kullanılan bir terim haline gelen fire tekstil sanayinde kullanılmakta olan ve çeşitli malzemelere sahip olacak şekilde üretilen kumaşları atık kumaş haline gelmesi ile meydana gelen ve kullanılan bir terimdir. Fire ya da kırpıntı kumaş olarak adlandırılan bu kumaşlar etkin olarak kullanılmaları mümkün olmasa bile geri dönüşümü mümkün olmasa sebebiyle satın alınabilir ve böylelikle hem üretici hem tüketici için oldukça avantajlı bir alışveriş gerçekleştirilebilir.

 

Fire Kumaşları Kimler Alır?

Fire kumaşları ile ilgili yapılan pek çok araştırma ve buna bağlı olarak merak edilen bir konu olduğunu dile getirmek yanlış olmayacağı gibi bu kumaşları kimlerin alacağına dair de pek çok farklı soru sorulduğu bilinmektedir. Penye, pamuklu, polyester, sentetik polyester ya da tüm bunların karışımı olan kumaşların kesin ve biçim işlemlerinin ardından meydana çıkan ve genellikle kırpıntı olarak adlandırılan fire kumaşlar atık kumaş olarak da ifade edilebilir. Bu doğrultuda fire kumaşların etkin olarak kullanılması mümkün olmadığı için fire alanlar ile iletişime geçerek satış işlemlerini gerçekleştirmek çok daha mantıklı olacak ve kullanmadığınız ürünlerinizle gelir elde etmeniz konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

 

Fire Kumaşlarınızı Satarak Geri Dönüşüme Katkıda Bulunabilirsiniz

Atık kumaş olarak da adlandırılan fire kumaş genellikle belirli bir parçası kullanıldıktan sonra tek bir parça halinde kalan dolayısıyla artık kullanımının mümkün olmadığı kumaş türü olarak bilinir. Atık ya da hurda kumaş olarak da ifade edilebilen fire kumaşı fire alanlar ile iletişime geçerek sattığınız takdirde geri dönüşüm için oldukça önemli bir adım atabilirsiniz. Hurda olarak anılsa yani tekrar kullanımı mümkün olmasa dahi geri dönüşümü mümkündür. Böylelikle sektörde var olan hammadde ihtiyacına yönelik önemli bir adım atabilir ya da kendinize maddi olarak fayda sağlamayı mümkün hale getirebilirsiniz.

 

Mayo Bikini Kumaşı Alan

Mayo bikini kumaşı alan, moda dünyasının öncüsü...

İhracatta Artan Kumaş Alan Firma

İhracatta artan kumaş alan firma giyim endüstrisinde...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.