Share Now
Pike Kumaş Alanlar

Pike kumaş alanlar giyim sektöründe hizmet veren markalar tarafından en çok tercih edilen hizmetlerden birini verir. Giyim konusunda üretim gerçekleştiren işletmeler pike kumaş kullanır. Kendine ait farklı özellikleri olan pike kumaş, özellikle ev tekstil üretimlerinin hammaddesidir. Bir bütün olarak üretilen ve kullanıldıktan sonra parti halde kalan pike kumaş modelleri zaman içerisinde kullanılamaz hale gelir. Parti olarak elde kalan pike kumaş modellerine satışını gerçekleştirerek geri dönüşüm için katkıda bulunabilir ve gelir elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

 

Pike Kumaş Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Pike kumaş olarak adlandırılan bu kumaş türü %100 pamuk ipliği ile üretilir. Bazı durumlarda bambu lifleri gibi bitkisel liflerde üretim esnasında kullanılabilir. Teri emer, dayanıklıdır ve uzun süreli bir kullanıma sahiptir. Her cinsiyet ve her yaştan insanın zevk ve ihtiyaçlarına uygun renk ve desen özelliklerine sahip olması geniş bir kullanım alanına sahip olmasını sağlar.

 

Pike kumaşla yaygın bir kullanıma sahip oldukları için terzi ve imalathanelerde oldukça sık şekilde tercih edilir. Elde kalan ve artık kullanılmayan kumaşlar ise pike kumaş alanlar tarafından satın alınarak değerlendirilir. Kullanılmayan kumaşların geri dönüştürülebilmesi ve tekrar kullanılır hale getirilmesini sağlayan bu süreç oldukça önemlidir.

 

Pike Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Çocuklar, yetişkinler ya da bebekler için üretilen ölçüme battaniyeler de en çok tercih edilen hammadde pike kumaş olur. Bu durumun en önemli sebebi ise peki kumaşın sağlıklı bir seçenek olmasıdır. Teri emme özelliği konusunda başarılıdır. Dolayısıyla ister yaz ister kış aylarında tercih edilebilecek ölçü ve battaniye gibi ev tekstil ürünlerinde tercih edilmesi oldukça avantajlı bir kullanıma sahip olmasını sağlar. Bunun yanı sıra havlu, bornoz, panço ya da yatak örtüsü gibi seçeneklerde de tercih edilir.

 

Geniş bir kullanım alanına sahip olması hemen her imalathanede yaygın olarak tercih edilmesini sağlar. Sizde üretim sonrasında elinizde kalan ve aktif olarak kullanmadığınız pike kumaş parçalarını pike kumaş alanlar ile iletişime geçerek satabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Geri dönüşüm adına da oldukça avantajlı olan bu süreç mutlaka profesyonel şekilde izlenmesi gereken bir süreçtir.

 

Kumaş Alan Tekstil Firması

Kumaş alan tekstil firması, genellikle kumaş üretic...

Döşemelik Kadife Tay Tüyü Kumaş Alan

Döşemelik kadife tay tüyü kumaş alan için ideal b...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.