Share Now
Spandex Kumaş Alanlar

Spandex kumaş alanlar tarafından verilen hizmet sayesinde elinizde olan ve aktif olarak kullanmadığınız kumaşları satabilirsiniz. Elastik ve güçlü bir sentetik lifi ile üretilen spandex kumaş, termo plastik bir yapıda olması sebebiyle oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu gibi sebepler dolayısıyla giyim sektöründe üretim yapan pek çok terzi ve dikimhanede bulunur.

 

Parti Kumaşların Satışı Neden Gereklidir?

Kumaşlar bir bütün olarak üretilir. Hazır giyim sektöründe imalat gerçekleştiren terzi, dikimhane ve atölyeleri bütün olarak satılır. Hangi alanda üretim yapıldığına göre kullanılacak olan kumaşların da farklı özellikleri olur. Kumaşlar üretim yapmak amacıyla bütün parçadan kesilerek kullanılır. Üretimin ardından bütün halde üretilen kumaşın yalnızca belirli parçaları kalır. Bu parçalar parti kumaş olarak da adlandırılır.

 

Parti kumaş aktif olarak kullanılması mümkün olmayan ve atölyelerde yer israfına sebebiyet verebilecek parçalardır. Spandex kumaş modelleri de kendine ait özellikleriyle son yıllarda oldukça sık şekilde kullanılan bir kumaş türü haline gelmiştir. Tıpkı diğer kumaşlar gibi spandex türüne sahip kumaşlar da kullanıldıktan sonra parti halde elde kalabilir. Bu doğrultuda elinizde kalan kumaşların satışını gerçekleştirecek gelir elde edebilir, geri dönüşüm için önemli bir adım atabilirsiniz. Bu doğrultuda hizmet almak istiyorsanız spandex kumaş alanlar ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Spandex Kumaşların Özellikleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Isı ve ışıktan etkilenmayan spandex kumaş hem giyim hem de tekstil üretim sektöründe yaygın bir kullanıma sahiptir. Özellikle UV ışığına karşı oldukça dayanıklı bir kullanım sunar. Termo plastik yapıda olması ise soğuk seyreltik asitlere ve zayıf bazlara karşı dayanıklı olmasını sağlar.

 

Spandex kumaş ile üretilen ürünler sağlam, konforlu ve aşınma dayanımı yüksek bir kullanım sunar. Ter ve deterjan etkisiyle bozulmaz. Güneş ışığı kimyasallara karşı dayanıklı bir kullanım sunar. Eğer üretim esnasında farklı lifler kullanılırsa, kullanıldığı liflerinde özelliğini alır.

 

Kendine ait farklı özellikleri sebebiyle dikkat çeken bu kumaş türü parça halde kaldığı taktirde spandex kumaş alanlar tarafından satın alınabilir. Böylelikle elinizde kalan kumaşları satarak gelir elde edebilir, sektörde büyük bir hız ile artan hammadde ihtiyacının doğal kaynakları kullanmadan karşılanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Giyim Kumaş Aksesuar Alımı

Giyim kumaş ve aksesuar alımı, giyim endüstrisinde ...

Stok Fazlası Dokuma Örme Alımı

Stok fazlası dokuma  örme alımı, tekstil sektörü...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.