Share Now
Bezayağı Kumaş Alanlar

Günümüzde bezayağı kumaş alanlar öncelikle bezayağının ne anlama geldiğini araştırıyor. Kumaşın özelliklerini ve kullanım alanlarını öğrendiğiniz zaman bilinçli kullanma fırsatı elde edersiniz. Bezayağı üretiminde kullanılan iplikler sağlam, dayanıklı ve basit bir şekilde birbirine geçirilir. Üretim aşamasında tek sayılı iplikler yukarıda, çift sayılı olanlarsa aşağıda yer alır.

Bahsedilen durum birinci atkı ipliğinde geçerlidir. İkinci atkı ipliğinde bunun tam tersi yapılır. Aynı hareketler tekrarlandığında ortaya bezayağı kumaş çıkar. Üretim şeklinden dolayı diğer örgü kumaşlara kıyasla kayma sabitliği ve dayanıklılık performansı oldukça yüksektir. Araştırma yapmadan bezayağı kumaş alanlar birtakım problemler yaşayabiliyor. Eğer kullanım alanınıza uygunsa kullanmanızda sakınca yoktur.

Bezayağı Örgüsünün Özellikleri

Çözgü iplerinin yükselme ve alçalmalarının aynı olması kumaşın özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca kumaşın her iki yüzeyinin de aynı olması kullanım esnasında estetik bir görünüm oluşturur. Çözgü ve atkı sıklıkları eşit şekilde olduğu zaman taneli görünüm elde edilir. Tam tersi durumda ise enine ve boyuna uzunlamasına bir görünüm kazandırılır.

Bezayağı örgüsünün kullanıldığı yerleri öğrendikten sonra bezayağı kumaş alım satım hizmetinden yararlanmanız daha doğru olacaktır. Geniş bir kullanım alanına sahip olduğu için sektörler arasında yaygındır. Elbiselik kumaşlarda, yağmurluklarda, keten dokularda, yatak takımı ve masa örtüsü gibi tekstil ürünlerinde fazlasıyla tercih edilir. Araştırma yaparak bezayağı örgüsüyle elde edilen kumaşların özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Bezayağı Örgülü Kumaş Çeşitleri

Bezayağı örgüsüyle oluşturulan çok sayıda kumaş çeşidi vardır. Bunların başında patiska yer alır. Bu kumaş, aynı zamanda hasse adıyla biliniyor. Mermerşahi kumaşı da bezayağı örgüsüyle oluşturulan kumaşlar arasında yer alır. Bu kumaş tülbente benzese de ondan daha sık dokunmuştur. Amerikan bezi olarak bilinen kaputbezi de bu kumaşlardan biridir.

Seyrek dokunarak oluşturulan tülbent, bezayağı örgüsüyle üretiliyor. Son dönemlerde popülerliği artışta olan basma kumaş, poplin, branda bezi, pazen, çuha, tergal, organze, tafta ve alpaka kumaşları da bu örgülerle oluşturulan kumaş çeşitleridir. Detaylı araştırmalar sonucunda kullanım alanınıza uygun kumaş çeşidini seçebilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için firmamızın alım satım hizmetini araştırın.

Polyester Kumaş Alanlar

Polyester kumaş alanlar olarak senelerdir sizlere hizm...

Kartal Kumaş Alanlar 

Kartal Kumaş alanlar, ihtiyaç fazlası olan bu tür ...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.