Share Now
Çeketlik kumaş alanlar

Kumaşlar kullanıldığı kıyafet türüne göre de bilinmektedir. Bazılarını sadece adıyla halk arasında bilsek de bazılarını kullanım alanına göre adlandırırız. Bunlardan biri olan ceketlik kumaşında özelliklerini ve içinde kullanılan malzemeleri bilmeliyiz. Ceket, etek gibi parçalar yaz kış giyilebildiği için kullanılan kumaşlarda değişmektedir. Fakat karşımıza ceketler içinde son zamanlarda en çok blazer ceket çıkmaktadır. Kadınların kombinlerinin tamamlayıcısı haline gelmiştir. Ceketlik kumaş alanlar dikerken genelde blazer ceket havası vermektedirler. 19. Yüzyılın başlarında İngilizler tarafından kullanımına başlanmıştır. Düğmelerde eklenerek modaya yön vermişlerdir. Ceketlik kumaş alım satım yapılırken spor ve takım elbise kumaşı ile blazer ceketin kumaşı ayrılmaktadır.

Ceketlik Kumaşın Kullanıldığı Diğer Kumaş Türleri

Keten: Kumaşların en eskisi olarak bilinen keten, 4. Yüzyılda Mısırlılar ile hayatımıza girmektedir. Keten lifleri büyük bir emek istediği için birçok aşamadan geçirilerek dokunmaktadır. Kumaşın kendinden gelen parlaklığı olduğu için ceketlerle birlikte kullanıldığında çok şık gözükmektedir. Ceketlik kumaş alanlar ketenle birleştirilebileni tercih ettiklerinde farkı göreceklerdir.

Triko: Triko kumaşlarda esneme payı ve vücudu sardığından dolayı net biçimde bedenler üzerinde çalışma yapılır. Geleneksel olarak da ceketlerde kullanılır, günlük el örmesi şeklinde olanları da mevcuttur. Yaz ve kış mevsimlerinde kullanılmaya uygundur.

Kadife: Kadife kumaşın kendinden bir ağırlığı olduğu için ceketlerde de bu havayı oldukça hissettirmektedir. Ceketlik kumaş alım satım olurken sıkça tercih edilmektedir.

Deri: Mevsim geçişleri arasında çevremizde sıklıkla deri ceket giyen kişiler görmekteyiz. Suya dayanıklığı olduğu için suyu geçirmez.

Ceketlik Kumaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ceketlerin çok farklı çeşitleri ve giyim yerleri mevcuttur. Mevsimine uygun ceketi seçerken kumaşına ve kumaşın içeriğine dikkat etmeliyiz. Kot ceketler, deri ceketler, triko ceketler, ikili takımda kullanılan ceketler hepsinde farklı dikim ve ölçüler görmekteyiz. Ceketlik kumaş alanlar hangi ceketi kullanacağına karar vermelidirler. Dikim aşamasına göre karar verilmelidir. Fiyatları metrelik olarak belirlenmektedir ve kalitesine göre kumaşın fiyat aralığı değişmektedir. Ceketlik kumaş alım satım aşamasında giyeceğimiz ceketin rengi ve desenine göre seçim yapılmalıdır. Kadın ve erkek modasının baş ürünlerinden olan ceketlik kumaşlar muhakkak her dolapta görülmektedir.

Kim Kumaş Alıyor

Kim kumaş alıyor? Sorusunun en iyi cevabı olan firma...

Peluş Kumaş Alanlar

Peluş kumaş denince akla çocuklarımızın kullandı...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.