Share Now
Düz kumaş alanlar

Kumaş, ipliklerin bir araya gelerek kapladığı yüzeylere verilen addır. Bizde makalemizde sizler için düz kumaş alanlar olarak bilgileri sunmaya çalışacağız.

 Kumaş ilk olarak tarihte ketenden yapıldığı bilinmektedir. Akabinde yünlerden kumaş üretime geçilmiştir. İnsan barınma, yemek yeme gibi ihtiyaçlara yönelik olarak birde giyinme ihtiyacına sahip bir canlıdır. Bu açıdan bakıldığında insanı diğer canlılardan ayıran bu özelliği de türlü kaplama ürünlerine yöneltmiştir. Türlü giyinme parçaları ortak paydada buluştukları alan ise kumaş olmaktadır. Buna ilaveten ise kumaşlar birde ticarette direkt olarak iş görür. Nasıl Mı? Kişiler ya da firmalar düz kumaş alım satım yaparak birçok piyasada marka olmuşlardır. Bunu direkt olarak ticari olarak yapmaktadır.

Kumaşlar geçmişten günümüze birçok alanda kullanılmaya devam etmektedir. Kumaşın kullanılmadığı her hangi bir yer yok denecek kadar azdır. Günümüzde özellikle kıyafetlerde tasarım olarak birçok düz kumaş kullanılmaktadır. Durum böyle iken de kumaşalar 2. Düz kumaş alanlar olarak birçok alanda yer almaktadır.

Düz Kumaşlardan Neler Yapılır?

Birçok kaplama ürünü genellikle düz kumaşlardan yapılmaktadır.

  • Mobilyalar; oturma grupları, bazalar, yemek masaları gibi genellikle süngerleri kaplamak için düz kumaşlar tercih edilir.
  • Kıyafetler; daha önce de saydığımız gibi kumaş sektörü çok fala doludur. Burada moda takip etmektedir. Moda ayağına özellikle 2.düz kumaş alanlar firma olarak sayıcı fazladır. Kumaşlarda kendi içerisinde birçok çeşite ayrılmaktadır.
  • Basma kumaş, kadife kumaşlar, ipek kumaşlar, keten kumaşlar, şile bezleri olarak bilinen kumaşlar bizlerin şimdilik sayabildiği birkaç kumaş türüdür. Sayısı ve çeşitli moda sektörüyle beraberde artmaktadır. 

Düz Kumaşlar Neden Sıkça Tercih Edilmektedir?

Bazı sektörlerde özellikle de giyim sektöründe çoğunlukta olarak düz kumaş alım satım işi yapılmaktadır. Bunun nedeni düz kumaşlara sonradan istenilen baskıları yapabilmektir. Bazı kıyafetle özellikle kadın kıyafetlerine sonradan bazı işlemeler yapılmakladır. Mevzu böyle olunca da otomatikman kişiler ve firmalarda sade kumaşları tercih etmektedirler. Her sektörde farklı olarak öneme sahip olan düz kumaşlar sade olarak da piyasada moda sektöründe yerlerini almışlardır.

Sizlerde düz kumaş alım satım işiyle ilgileniyorsanız firmamızdan bu konuyla ilgili bilgi alabilirisiniz.

Kilo ile Kumaş Alanlar

Kilo ile kumaş alanlar kumaşların ağırlıklarına ...

Kumaş Satın Alınır

Kumaş alınır ve kumaş satın alınır gibi ilanlar...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.