Share Now
Hambez Kumaş Alanlar

Hambez kumaş alanlar, yıkama ve boyama işmine tabi tutulmayan bu kumaşları, yorgan ve yastık gibi ürünlerin tamamında astar olarak kullanabilmektedirler. 

Hiçbir şekilde işleme maruz kalmamış dokunduğu şekli ile satışa ve kullanıma sunulan kumaş türüne Hambez kumaş adı verilmektedir. 

Amerikan bezi olarak da adlandırılan hambez kumaş, çeşitli tekstil liflerinin bir araya getirilesi ile oluşturulmuştur.

 

Hambez Kumaş Özellikleri

 

Hambez kumaş alanlar, bu kumaş türünü oldukça geniş bir alanda kullanabilmektedirler. Son derece dayanıklı olan bu kumaş türü, temel kumaş çeşitleri arasında yer almaktadır. Beyaz renge sahip olan hambez kumaşlar pamuk ipliğinden üretilmektedir. 

Hambez kumaş alanlar, bu ürünün son derece sağlam olması ve oldukça kullanışlı olması nedeni ile tercih etmektedirler. Bu kumaş türü oldukça sağlamdır ve bu özelliği sayesinde de oldukça uzun süre kullanım gerçekleştirilebilir.  Ayrıca son derece kolay bir şekilde temizlene bilme özelliğine sahiptir. 

Hambez kumaş alınır mı? Sorusuna istinaden pek çok farklı cevap verilebilmektedir. Bunlardan ilki ise hambez kumaşların yüzde yüz pamuk iplikten üretilmesinin sağladığı avantajlar nedeni ile alınabileceği yönündedir. Nefes alabilen kumaşlar arasında yer alan hambez kumaşlar, bu özellikleri nedeni ile de oldukça fazla bir şekilde tercih edilmektedir.

 

Hambez Kumaşın Kullanım Alanları

 

Doğa dostu, transparan özelliği bulunmayan ve her türlü baskı tekniğine izin veren bir kumaş türü olarak sıklıkla tercih edilen hambez kumaşlar son derece geniş bir perspektifte değerlendirilmekte vu kullanıma sunulmaktadır. Ilık su ile yıkanması tavsiye ediilen hambez umaşların sıklıkla kullanıldığı alanlar şu şekildedir;

  • Hambez kumaşlar bez çanta modellerinde son derecefazla bir şekilde kullanılır.
  • Hambez kumaşlar son derece dayanıklı yapısı nedeni ile özellikle önlük ve iş elbiselerinde sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Hambez kumaşların nefes alan yapısı bulunmaktadır. Bu sayede yazlık elbiselerde de sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Hambez kumaşların dayanıklı olması ve son derece rahat bir şekilde temizlenmesi nedeni ile masa örtüsü olarak kullanılması da oldukça yaygındır.
  • Hambez kumaşlar çeşitli aksesuar ürünlerinde de kumaş olarak tercih edilmektedir.

Hambez kumaş alanlar için çok fazla kullanım alanı oluşmaktadır. Firmamızdan hambez kumaş temini açısından faydalanabilirsiniz.

Elde Kalmış Kumaş Kim Alır

Elde kalmış kumaş kim alır? Elinizde kumaş türler...

Kağıthane Kumaş Alanlar

Kağıthane kumaş alanlar Kağıthane ilçesinde her t...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.