Share Now
jarse kumaş alanlar

Günümüzde en çok kullanılan kumaşlar arasında jarse kumaş başta gelmektedir. 1700’lü yıllarda Fransa’da ilk kez kullanıma başlanmıştır. Adını Jarsey adasından alan kumaş yazlık ve mevsimlik giyim ürünlerinde kullanılmaktadır. Yazlık kullanımı ile bilinse de jarse kumaş alanlar pamuk ve yün ile birleştirerek kışlık ürünler de elde edebilmektedirler. Esneklik sağlayan kumaş etek, pantolon ve çeşitli spor ürünlerinde de kullanılmaktadır. Ülkemiz jarse kumaşı ithal ettiği için fiyat olarak uygun sınıfta diyemeyiz. Jarse kumaş alım satım metre başına çeşitlilik göstermektedir. Farklı renklerle karşımıza çıkmaktadır. Diğer kumaşlar gibi düz ve tekdüze renk değildir. Suya dayanıklı olmasıyla beraber tercih sebebidir.

Jarse Kumaş Özellikleri

. Dayanıklı ve sağlam bir kumaştır. Kısa sürede yırtılma ve deforme olma gibi bir durumu yoktur. Ömrü oldukça uzundur

. Renk seçeneği açısından oldukça çeşitlidir. Desenli olarak da üretilebilmektedir.

. Suya dayanıklı olduğu için su ile teması sırasında çekme gerçekleştirmez. Jarse kumaş alanlar tam bedenine göre uyumluluk sağlayabilir.

. Esnek olan jarse kumaşların içerisinde likra bulunmaktadır.

. Sadece giyimde değil aksesuar ürünlerinde de karşımıza çıkmaktadır. Kumaş tek başına kullandığında terletmez.

. Antialerjik özelliği bulunduğundan hassas ciltler içinde uygundur. Jarse kumaş alım satım yapılırken bebekler için ürünler içinde satışı yapılmaktadır.

. Jarse kumaş birçok kumaşla birleştirilebilir. Deri üzerine de yapıştırıla bilinmektedir.

Jarse Kumaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlk defa jarse kumaş kullanılacak ise dikimi size biraz zor gelebilir. İplikler iç içe geçerek oluşturulmaktadır. Normalde esnek yapısı dahada esneklik istenirse elastan ile birleştirilerek streç hale getirilebilmektedir. Jarse kumaş alanlar kumaş kırışmadığı için ütüye ihtiyaç duymazlar. Günlük kıyafetlerde kullanılma nedeni kumaşın hava alabildiğinden terletmemesidir. Elde değil makinede dikilen bir kumaştır. Suya dayanıklıdır. Jarse kumaş çamaşır makinesinde narinliler ile 30 derecede yıkanabilmektedir. Abiye kıyafetlerde yıkama yapılacak ise kuru temizleme uygun görülür. Jarse kumaş alım satım yapılırken hangi ürün üzerine yönelecek isek ona göre seçim yapmalıyız. Çok çeşidi, rengi ve deseni bulunan bir kumaştır. Hazır giyimin vazgeçilmezleri arasındadır.

Fermuar Alanlar-Fermuar Alım

Fermuar alanlar, her türlü fermuar çeşidini uygun f...

Polyester Astar Alımı

Astar alanlar, sahibinden veya ikinci el her türlü as...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.