Share Now
Kâğıt Baskı Kumaş Alanlar

Transfer baskı tekniğini öğrendiğiniz zaman kâğıt baskı kumaş alanlar arasında bulunabilirsiniz. Kâğıda aktarılan ve buharlaşmış boyar maddenin kumaşa transfer edilmesine transfer baskı tekniği adı verilir. Bu işlem ancak ısı ve basınçla mümkündür. Transfer baskı kâğıdı hakkında araştırma yaparak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Buharlaşan boyar maddelerin transfer işlemi silindir, rotasyon ve ofset baskı makinesiyle uygulanabilir. Hata payı kontrol edildikten sonra kâğıdın yüzeyi baskı yapılacak tekstil ürünüyle birleştirilir. Silindirden geçirilen baskı, kumaşa geçmiş olur. Tekniğin en büyük avantajı baskı işleminden sonra herhangi bir işleme gerek kalmamasıdır. Detaylı araştırmalar sonucunda kâğıt baskı kumaş alım satım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Transfer Baskı Nedir, Nasıl Yapılır?

Tutumda sertlik oluşmasının sebebi aktarma esnasında meydana gelen yüksek sıcaklıktır. Oluşabilecek bu sertleşme, lif çeşidine göre farklılık gösterir. Baskı tekniği genellikle polyester ve selüloz polyester kumaşlarda uygulanır. Selüloz polyesterde yapılacağı zaman selüloz miktarının çok az olması şarttır. Gereken detayları öğrendikten sonra kâğıt baskı kumaş alım satım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Transfer baskı kâğıtlarının seçiminde boyar maddenin buhar basıncı, difüzyon katsayısı, buharlaşma derecesi ve molekül ağırlığı göz önünde bulundurulur. Baskı patı, dağılma özelliği gösteren boyar maddeyle hazırlanır. Kâğıtların baskı patıyla basılması ise rulo, rotasyon veya film – druck yöntemleriyle gerçekleştirilir. Günümüzde kâğıt baskı kumaş alanlar transfer baskı kâğıdının sadece bir kez kullanıldığını bilir.

Kâğıt Baskı Kumaş Alım Satım

Çeşitli yöntemlerle uygulanan kâğıt baskı, kullanım alanı geniş bir tekniktir. Baskıya etki eden faktörler boyar maddenin yapısı, mamulün yapısı ve transfer şartları şeklinde söylenebilir. Bu teknikte en önemli detay geçirgenliğin sağlanabilmesidir. Eğer geçirgenlik sağlanamazsa baskı işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilemez.

Baskı hizmetinden yararlanmak istiyorsanız alanında uzman firmalara başvurmalısınız. Aksi durumda kâğıt baskı kumaşın kalitesinden söz edilemez. Detaylı araştırmalar sonucunda size kaliteli hizmet sunacak firma bulmanız zor olmayacaktır. Günümüzde birçok kişi araştırma yapmadan kâğıt baskı hizmetinden yararlandığı için beklentisine uygun sonuç alamıyor. Eğer profesyonel çalışan firmalara ihtiyaç duyuyorsanız bizim kâğıt baskı kumaş alım satım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Topbaşı Kumaş Alanlar

Kumaşlar birçok alanda tercih edilerek kullanılmakta...

Kadife Kumaş Alanlar

Kumaşlar arasında çoğu kişinin duyduğu kadife kum...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.