Share Now
Kareli Kumaş Alanlar

Kumaş pek çok alanda kullanılan bir üründür. Bu yüzden kullanılan kumaşın özellikleri son derece önemlidir. Ayrıca nereler de kullanılacağına göre tercih edilmesi de önemli bir ayrıntıdır. Kareli kumaş alanlar bu kumaşı hangi alanda kullanacak ise ona göre tercih etmelidir. Kareli kumaşlar adından da belli olduğu üzere pek çok küçük karenin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Bu kumaşlar yapı bakımından farklı olabilirler. Kullanılacak alana göre kumaş yapısına dikkat edilmeli ve öyle seçilmelidir. Bu daha iyi verim alınması için önemlidir.  Kareli kumaşlar çok fazla sevilen ve tercih edilen kumaş türleridir. Bu kumaşlar kıyafette veya ev tekstilinde çok yaygın olarak kullanılırlar.

 

Kareli Kumaşlar Terletir mi?

 

Kareli kumaş alanlar bu tür kumaş terletir mi diye de merak etmektedir. Bu tamamen kumaşın özelliğine bağlıdır. Eğer pamuklu bir kareli kumaş söz konusu ise bu kumaş terletmez. Fakat kareli kumaş eğer saten özelliğinde ise terletmesi muhtemeldir. O yüzden kareli kumaş tercihinde mutlaka kumaşın yapısına dikkat edilmelidir. Kareli kumaş alım satım konusunda pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Burada önemli olan kaliteli olarak üretilen bir kumaş bulmaktır. Kareli kumaşların bir diğer bilinen ismi de ekoseli kumaştır. Çok eski yıllardan beri kullanılan bu kumaş türü ile çok şık kıyafetler de üretilmektedir.

 

Kareli Kumaşlar Nerelerde Kullanılır?

 

Çok fazla alanda kullanılan kareli kumaşları ev dekorasyonundan tutun da gömlek ya da etek modellerinde de görebilirsiniz. En çok sofra örtüsü olarak karşımıza çıkan kareli kumaş alım satım için birçok firma hizmet vermektedir.  Son yıllarda tekstil sektörü ile mobilya sektörü ortak çalışmalarında da özellikle country tarzı ev ürünlerinde bu kumaş türü çok fazla kullanılmaktadır. En çok da mutfak ürünlerinde perde ve örtülerde çok şirin göründüğü için tercih edilmektedir.  Diğer bir kullanım alanı ise çok sık olmasa da çocuk ve bebek odası takımlarında görülür. Kareli kumaşlar en çok pamuklu özelliklerde tercih edilirler. Bu kumaşların çekme durumu olmasa bile yüksek ısıda kullanılmamalıdır. Firmamızdan bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Prada Kumaş Alanlar

Gün geçtikçe prada kumaş alanlar yaygınlık kazan...

Polyester Kumaş Alanlar

Polyester kumaş alanlar olarak senelerdir sizlere hizm...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.