Share Now
kort kumaş alanlar

Kort bezinin elde edilmesinde bükülmüş ve katlanmış iplikler kullanılır. Bilindiği üzere kort bezinin oluşumu esnasında kauçuk parçaları birleştirilir. Bu parçalar lastiği oluşturur. Kort bezinin yapısı bir ve birkaç katmanlı olacak şekilde karmaşık, kompozittir. Eğer kort kumaş alanlar arasında yer alacaksanız kauçuk parçaların birleştirilerek kort bezi oluşturulması için özel yapıştırıcılar kullanıldığını araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Kort bezinin dokuması esnasında kullanılan iplikler son derece kalitelidir. Endüstriyel ipliklerin yanı sıra rayon ve aramid de tercih edilir.

Kimi kort kumaş alanlar araştırma yaparak aramid ve rayon liflerin yaygın olmadığını öğreniyor. Aramidin yaygın olarak tercih edilmemesinin sebebi sert yapısıdır. Çeliğe yakın denecek kadar sert olduğu için sektörde çok tercih edilmez.

Kort Bezi Özellikleri

Rayon liflerinin yaygın şekilde kullanılmamasının iki sebebi vardır. Birincisi şekilde bozukluk meydana getirmesi, ikinciyse neme karşı oldukça hassas bir yapıya sahip olmasıdır. Kort bezi üretilirken iplikler tek ya da birkaç katlı olacak şekilde bükülür. Sonraki aşamada bu iplikler dokunur. Dokuma esnasında ince atkılar kullanılır. Kort bezinin lastik üretiminde kullanılacak yapışkanlığa gelmesini sağlayan unsur sıcak – germe prosesi aracılığıyla yapılan özel solüsyondur. Eğer kort kumaş alım satım hizmetinden yararlanacaksanız en büyük özelliğinin düşük atkı yoğunluğu olduğunu bilmelisiniz. Kort bezlerinde genellikle poliester ve aramid tercih ediliyor. Kullanım alanı olarak lastik, hortum ve darbe emen yapılar örnek gösterilebilir.

Kort Bezi Nedir, Ne İşe Yarar?

Tekstil kortları, sektörde tekstil kuşak olarak adlandırılır. Lastiğin dayanıklılığını çelik kortlar ve teller gibi belirleyen bir faktördür. Kort bezi en çok da otomotiv sektörü için olmazsa olmaz bir özellik barındırır. Bunun sebebiyse lastiklerin güçlenmesini sağlamasıdır. İşlevselliğini uzun süre devam ettirmesini sağlaması da aynı şekilde yaygın kullanılmasının sebepleri arasındadır. Lastik denildiği zaman akla esneklik gelir. Kort bezleri de esnek bir yapıya sahip olduğu için lastiklerin aldığı darbelere karşı dayanıklı olmasını sağlar. Bunun yanı sıra performanslarını yükseltir. Araştırmalarınız sonucunda kort kumaş alım satım hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bizim firmamıza ulaşarak hizmetlerimizden yararlanmanız mümkündür.

Kumaş Alan Firma Telefonları

Kumaş alan firma telefonları arıyorsanız, birçok f...

Sultanbeyli Kumaş Alanlar 

Sultanbeyli Kumaş alanlar firması olarak bu alanda uz...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.