Share Now
Krep kumaş alanlar

 Krep Kumaş Alım Satım

Krep kumaşın tarihsel süreci tam olarak bilinmese de yas tutan kişilerin eskiden giydiği bilgisi ve günümüzde Ortodoks’ta Yunan kişilerinin ve Hint adasının kişilerinin geleneksel olarak giydiğini biliyoruz. Courtaulds şirketi o zamanlar krep kumaş alım satım piyasasında neredeyse tüm kazancın sahibi olmuştur. Krep kumaşın birçok tekstil işlemleri bulunmaktadır bu konuda ayırt edici olan dokuma şeklidir. Normal tekstil üretiminin aksine krep kumaş alanlar çok daha sıkı şekilde işlemektedir. Kabarık dokuya ulaşmak için S ve Z dokuma ile dokunur. Üretimi bittikten sonra boyanma ve giysi işlemine geçilebilir. Her aşaması aynı tesiste de gerçekleşebilir. Veya ikiye bölünerek üretilen giysiler tekstil hizmeti için bizlere sunulmaktadır.

Krep Kumaş Özellikleri

. Salaş ve esnek oluşundan tesettür giyimde çok fazla tercih edilmektedir.

. Dökümlü ve hafif bir kumaş olması sebebiyle kış aylarından çok yaz aylarında tercih edilmektedir.

. Terletme yapmaz. Vücudu sarmamasıyla birlikte salaş görünür.

. Yün, pamuk ve polyesterin karışmasıyla krep kumaş ortaya çıkar.

. Kolay buruşmaz ve çoğu zaman ütüye ihtiyaç duymaz. Yıkanma ve ütüleme konusunda krep kumaş alanlar dikkat etmelidir. Doğru yıkama sonuçları için oldukça önemlidir.

. Taşlanmış, ipek krep, yazlık, emprime, pamuklu olarak kendi içinde de ayrılmaktadır. Krep kumaş alım satım kumaşın türüne bağlı olarak metre hesabıyla değişmektedir.

Krep Kumaş Çeşitleri

Pamuklu Krep: Büküm açısından yüksek olan krep dokuyla dokunmaktadır. Bezayağı denilen yöntem ile dokunun tersi yönünde bükümler ile çözgü ve atkı iplikleriyle dokunulmaktadır. Genellikle top denilen kumaşların topluluğu boyanır fakat bazen baskıya da ihtiyaç duyulur. Krep kumaş alım satım piyasasında çok çeşit bulunmaktadır.

Yünlü Krep: Kamgarn iplikleriyle beraber S ve Z düzeninde bükümler oluşturularak 1:1’e çok sıkı şekilde dokunmaktadır. Ardından apre işlemiyle son bulur. Yünlü krep genelde kadınların giydiği elbiselerde kullanılmaktadır.

Viskon Krep:  Ya tamamıyla %100 oranında viskon kullanılır. Ya da %50 viskon %50 Pes kamgam iplikleriyle elde edilir. Üzerine baskı yapılır. Yapım aşamasından sonra etek, döpiyes, elbise şeklinde bizlere sunulur. Krep kumaş alanlar çeşitlerine göre seçim yapabilirler.

Organik Kumaş Alanlar

Sağlığa önem verdiği için organik kumaş alanlar ...

İhracat Fazlası Kumaş Alımı

İhracat fazlası kumaş alımı sayesinde firmalar, st...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.