Share Now
Memoryi Kumaş Alanlar

Memory kumaş; polyester kumaş olarak bilinirken, memory kumaş alanlar ise özellikle polyester kumaş alım satımı veya üreticiler tarafından talep gören ürünlerdir. Özellikle polyester kumaşlar, kırışma ve yıpranma durumu olan kanepeler, oturma grupları üreten firmalar tarafından alıcı bulmaktadır. Bu kumaşın özelliği, kir tutmaması, kaymaması, özel ipliklerden üretilmesi, kırışmaması olduğu için sektörde bu şekilde alıcı bulmaktadır. Günümüzde memoryi kumaşlar her kesimden topluluk için kullanılır.

 

Polyester Kumaş Fiyatları ve Özellikleri Nelerdir?

 

Bu kumaşlar özel dikiş makineleri ile fabrikalarda işlenmesi ile oluşur. Minderler, oturma salonları, kanepeler ve genellikle mobilya sektörünün kullanmaya devam ettiği kumaşlardır. Bilindiği üzere klasik ve spor olarak oturma grupları günümüzde tercih edilmektedir. Özellikle spor oturma grupları polyester kumaşları tercih etmektedir. Memory kumaş alanlar özel dikiş makineleriyle üretim yapan firmalardır. Toptan olarak alınan bu kumaşlar her renk desenden de satılmaktadır. Bu kumaşların bazı özellikleri vardır. Bu özellikler ise şu şekildedir;

  • Kırışmaz kumaş özelliği vardır.
  • Kir ve leke tutma kumaştır ayrıca leke aldığı takdirde temizlenmesi oldukça kolayları
  • Sıvı geçirmez özelliği bulunur.
  • Şeritli olarak kullandığında bu kumaşlar kaymazlar.
  • Terleme ve koku yapmayan özel üretilen ipliklerde kullanılmıştır.
  • Sadece makineler tarafından yapılabilecek kumaş türüdür.
  • Minderler, kanepeler, sandıklar paraşütler, şemsiyeler, tenteneler ve kanepe örtülerinde kullanılırken, son zamanlarda ise halı örtüleri olarak kullanılmaktadırlar.
  • Bazı yağmurluklar, montlar ve pardösülerde de bu kumaş tercih edilmektedir.

Ayrıca bu kumaşların fiyatları merak edilir. Genellikle fiyatları değişen bu kumaşlar metre olarak satılırken top kumaş olarak da satılmaktadır.

 

Memory Kumaş Kıyafetlerde Hangi Ürünler İçin Tercih Edilmektedir?

 

Gelişen ve ilerleyen teknoloji sayesinde tekstil alanında polyester kumaş kullanılmaya ve tercih edilmeye başlandı. Genellikle spor giyimde tercih edilen bu kumaşlar, saymış olduğumuz özellikler nedeniyle bu sektörde kullanılmaya başlamıştır. Taytlar, pantolonlar içinde tercih edile bilinirken, spor tişörtler, yağmurluklar, pardösüler ve daha birçok çeşit giyim sektöründe de kullanılmaya başlanmıştır. Kullanıcılar tarafından talep fazla olunca bu kez başörtülerinde dahi kullanılmaya başlandı. Gerekli tüm bilgiler için firmamızdan detaylı her türlü bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Kumaş Satın Alınır

Kumaş alınır ve kumaş satın alınır gibi ilanlar...

Bağcılar Kumaş Alanlar

Bağcılar kumaş alanlar İstanbul ilçesine bağlı...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.