Share Now
Müslin Kumaş Alanlar

Günümüzde müslin kumaş alanlar pamuktan yapılmış ince ve gevşek yapıya sahip bir kumaşa sahip olmuş oluyor. Sektörde müslin bezi olarak geçen bu kumaşlar büyüklüğüne, ağırlığına, kaplamasına ve rengine göre farklı alanlarda bolca kullanılır. Bazı insanlar bezin müslin olmasının sebebini Musul’a bağlıyor. Bunun sebebi müslin bezinin tarihi bilgileriyle alakalıdır.

Son dönemlerde popüler olmasının sebebi yumuşak ve hafif bir hissiyat bırakmasıdır. Bu tarz yapıya sahip olan kumaşlar ferah bir duygu uyandırdığı için müslin kumaş alanlar oldukça memnundur. Müslin kumaşın neden bu kadar önemli bir yere sahip olduğunu araştırma yaparak öğrenmeniz mümkün. Yumuşak dokusundan dolayı özellikle bebeği olan insanlar ilgiyle karşılar.

Müslin Bez Ne İşe Yarar?

Dokusu sebebiyle hamilelik döneminden itibaren müslin kumaş alımı satımı konusu gündeme gelmeye başlar. Kullanım alanlarını incelediğiniz zaman kumaşın çok geniş bir yelpazeye sahip olduğunu göreceksiniz. Sektörde en çok araştırılan konulardan bir başkası müslin örtünün ne olduğudur. Geçmişten günümüze müslinin en çok kullanıldığı alanlardan birisinin örtü olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Örtü yapımında müslin kumaşının kullanılmasının asıl sebebi pürüzsüz bir yapıya sahip olmasıdır. Kumaşın dokunması esnasında ince, düz ve kıvrımlara sahip ipler kullanılıyor. Dokuma işlemi tamamlandıktan sonra doğal olarak pürüzsüz ve düz bir kumaş elde edilir. Müslin bezler kullanım alanlarına göre ince – şeffaf ya da kalın olacak şekilde dokunabilir.

Müslin Bez Özellikleri

Müslin kumaşların yaygın olarak görüldüğü alanlardan birisi bebek ürünleridir. Araştırmalarınız sonucunda birçok alan için müslin kumaş alımı satımı hizmeti sunulduğunu öğreneceksiniz. Bebeğiniz varsa ve hassas cildinde problemler oluşmasını istemiyorsanız ilk tercihiniz müslin bezler olabilir. Bu kumaşı bebeğinizi örtmek, sarmak ve kurulamak için kullandığınız zaman cilt sorunları oluşmayacaktır.

Pamuklu kumaşlar arasında müslin de yer alıyor. Terletmeyen ve ferah bir yapıya sahip olduğu için insanlar olabildiğince fazla alanda müslin kumaş kullanmaya özen gösterir. Bebeklerin kundağında müslin kumaş kullanmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Eğer araştırma yapmanıza rağmen nereden müslin kumaş edineceğinizi bilmiyorsanız firmamızla iletişime geçerek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Her Desen Kumaş Alanlar

Sizlerin de bildiği üzere desen her türlü üründe ...

Tül Kumaş Alanlar

Tekstil sektöründe birbirinden farklı kumaş kullana...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.