Share Now
parti kumaşcılar

Parti kumaşçılar; ikinci el, defolu, yırtık, zarar görmüş ve buna benzer kullanım işlevini yitiren kumaşları satın alır. Böylelikle işletmeler ellerinde kalan kumaşları değerlendirme imkânı bulur ve bunlardan belli miktar kazanç sağlar.

İstanbul’da Parti Kumaşçılar Nerede Bulunur?

Bunlar genellikle Bağcılar’da, Yenibosna taraflarında, Güngören ve Merter mevkilerinde yaygındır. Ayrıca Zeytinburnu ilçesi ve yakın bölgeler en fazla parti kumaşçı ile karşılaşacağınız yerlerdir. Büyükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü ve Esenyurt ve Esenler de parti kumaşçı bakımından zengindir. Buralarda ucuz iş yükünün büyük çoğunluğunu yurt dışından gelen mülteciler ve göçmenler oluşturur. Tekstil-sanayi kollarında hızlı bir gelişim gösteren bu bölgeler pek çok atölye barındırır. Bundan dolayı saydığımız yerlerde parti kumaşçılar daha fazladır.

Bununla birlikte parti ürünlerinin düzensiz (anti-regüler) özellik taşıdığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla parti kumaşçılar nerede? Sorusunun cevabını belirli yerlerle sınırlamak doğru değildir.

Parti kumaş alım-satımı yapanlar birbirini genelde tavsiye üzerine bulur. Tekstil sektöründe çevreniz geniş ise daha şanslısınız demektir. Parti kumaş yelpazesinde örme kumaşlardan dokuma kumaşlara kadar pek çok çeşit mevcuttur.

Parti Kumaşçı Fiyatları Ne Kadar?

Bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Zira her kişi ve firmanın parti kumaş alımı ve satımı için belirlediği fiyatlar farklıdır. Bu durum; kumaşın özellikleri, hasar türü ve derecesi, kumaş ölçüleri gibi faktörlere göre değişir.

Kumaşların sayısı, cinsi, rengi de fiyatları etkiler. Aynı cins ve renk kumaşlar, karışık renk kumaşlardan daha değerli olur.

Buna şöyle bir örnek verebiliriz: Bir kumaş fabrikasından beyaz, lacivert ve mavi renkli denim cinsi kumaş siparişi verdiğinizi varsayalım. Gönderilen kumaşları kullandınız ve her renkten bir miktar parça kumaş arttı. Bunlar karışık olacağı için tek renk ve tek cins kumaşlara göre daha ucuz fiyattan satabileceksiniz. Tek tip parti malı kumaşlar ise daha pahalı fiyata satılabilir.

Kumaşların kilo-metre korelasyonları da aynı olmadığı için, parti kumaşçılar her yerde farklı fiyatlandırma politikaları uygular. Kumaşların ağırlığı fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir.

Her türlü fire, artık, geri dönüşümlük parti kumaşlar firmamız tarafından satın alınabilir. İhracat fazlası olan veya stok fazlası parti kumaşlarınızı firmamıza satarak tekstil sektöründeki geri dönüşüme katkıda bulunabilir, ayrıca bunu yaparken kazanç sağlayabilirsiniz.

Gecelik Kumaş Alanlar

Geceleri konforlu bir uyku geçirmek için birçok etke...

Müslin Kumaş Alanlar

Günümüzde müslin kumaş alanlar pamuktan yapılmı...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.