Share Now
Piliseli Kumaş Alanlar

Kumaşlar çok çeşitli olan ürünlerdir. Özellikle tekstil sektöründe çok farklı özelliklerde kumaşlar karşımıza çıkar. Piliseli kumaş türleri de bunlardan bir tanesidir. Piliseli kumaş alanlar ilk önce kullanım alanlarını iyi bilmelidir. Bu özellik kumaşa yüksek oranda ısı vererek veya kalıplardan geçirilerek verilir. Suni deri ye ve polyester karışımı olan kumaşlara uygulanabilir. Bu kumaş daha çok eteklerde kullanılır. Piliseli eteklerin modası her dönem vazgeçilmezdir. Piliseli kumaş yapımı için bir kumaşın en az %50 sinin polyester özellikli olması gerekmektedir. Çünkü bu işlem için kumaş özel cihazlar ile katlanır. Piliseleme işleminden sonra kumaş istendiği gibi kullanıma hazır hale gelmiş olur.

 

Piliseli Kumaş Nasıl Elde Edilir?

 

Kumaşlar çeşit çeşittir. Tekstil sektöründen tutun da ev dekorasyonu için de pek çok farklı özellikte kumaşlar kullanılır. Piliseli kumaş alanlar bu kumaşları pantolon ve elbiselerde kullanmaktadır. Özel makinaların içine konularak sıkıştırılma işlemi ile piliseleme yapılan kumaşlar çok fazla tercih edilmektedir.  Kaliteli ve bozulmayan bir piliseli kumaş yapmak için kullanılan makinenin sıcaklığının 130 ile 220 derece arasında olması şarttır. Böylece verilen pilise şekli çok daha kaliteli olacaktır. Pilise ölçüleri arzu edildiği kalınlıkta yapılabilir. Bu kumaş sadece giyimde değil ev tekstili ürünleri içinde kullanılabilir. Mesela; perde sistemlerinde piliseli kumaşlar kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda katlamalı perdelerde bu tarz kumaşların kullanıldığını görüyoruz.

 

Piliseli Kumaşlar Nerelerde Kullanılır?

 

Piliseli kumaş alım satım için birçok kişi kaliteli firma arayışında olabilir. Bu kumaşlar giysi üretiminden tutun da ev tekstil ürünlerine kadar pek çok alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Özellikle ev, ofis ve iş yerleri için çok kullanışlı perdeler piliseli kumaşlardan üretilmektedir. Bu perdeler hem kullanışlı hem de şık olduğundan çok fazla tercih edilmektedir. Piliseli kumaş alım satım konusunda kaliteden ödün verilmemesi gerekir. Yüksek kaliteli kumaşlar ile yapılan her ürün her zaman daha çok tercih edilerek daha cazip olacaktır. Piliseli kumaşlar kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır. Hem kaliteli hem uygun fiyatlı piliseli kumaşları firmamızda bulabilirsiniz. Bu konuda istediğiniz de firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Yeşilkent Kumaş Alanlar

Yeşilkent kumaş alanlar birbirinden çeşitli pek ço...

Pamuklu Kumaş Alanlar

Pamuklu kumaş alanlar olarak yıllardır hizmet sağla...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.