Share Now
Poliviskon Kumaş Alanlar

Poliviskon kumaş Polyester ve Viskon kumaşlarının birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Poliviskon kumaş ile de başka kumaşlar elde edilebiliyor. Günlük kıyafetlerimizin çoğu poliviskon kumaştır. İçerisinde %70 polyester %30 viskon bulundurmaktadır. Poliviskon kumaş alanlar bilmelidirler ki kimyasal bir kumaş türüdür. Fakat bu onu kötü veya sağlıksız olmaya itmez. Yün ve pamukta kimyasal işlem görmektedir. Genelde kışın kullanımı artsa da ipin işlenişine göre yazlık kıyafetlerde de tercih edilebilir. Poliviskon kumaş alım satım sırasında polyester oranı yüksekse naylon denilen sınıfa girmektedir. Dış giyim için esneklik payı bulunmazken üretim aşamasında esneklik kazanması için likra kullanılabilinir. Polyester ciltle direk temas halinde rahatsızlık verebilir.

Poliviskon Kumaş Özellikleri

. Gözle görülecek şekilde gösterişlidir.

. Fiyat olarak diğer kumaş türlerine göre daha uygundur. Poliviskon kumaş alanlar fırsatçılığa izin vermemek adına fiyatın uygun tutulduğunu bilmelidirler.

. Dayanıklılığı yüksek bir kumaştır. Kolayca yıpranmaz ve yırtılmaz.

. Kırışıklık yapmaz ve bu nedenle ütüye ihtiyaç bulunmayan bir kumaştır.

. Poliviskon kumaş alım satım yapılırken viskonun emici, polyesterin ise terletici özelliği göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır.

. Lekeye ve kire karşı dirençli olmasıyla birlikte makinede de yıkanabilmektedir.

. İncelik ve kalınlık yapım aşamasında değişiklik göstermektedir. Bu nedenle firmalar tarafından 4 mevsim karşımıza çıkan kıyafetler oluşmaktadır.

Poliviskon Kumaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yapısı olarak 2 türden meydana gelmektedir. Daha sonrasında poliviskonda işlenebilmektedir. Poliviskon kumaş alanlar içerdiği polyester miktarına bakmalıdırlar. %80 üzerinde polyester içeriyorsa naylon olarak adlandırılır. Gösterişinin fazla olmasından dolayı yaz aylarında da tercih edilir. Fiyat olarak poliviskon kumaş alım satım diğer türlere göre daha uygundur. Kırışmamaktadır ve ütüye ihtiyaç duyulmamaktadır. Günlük olarak makinede yıkanabilmektedir. Tekstil ürünlerinde örneğin çadır, uyku tulumu, masa örtülerinde de karşımıza çıkmaktadırlar. Polyester oranından dolayı nevresim ve çarşaflarda da bulunur. Özel günlerde sağlık açısından 2-3 saat giyilmesi tavsiye edilmektedir. Yıkandıktan sonra bu kumaşta çekme meydana gelmez. Ütüye ihtiyaç yoktur. 30 derecede yıkanabilmektedir. İz yapmadığı için kolayca kurutulabilmektedir. İç giyimde de iz yapmadığı için tercih edilmektedir.

Perdelik Kumaş Alanlar

Perde kullanımı bir evin olmazsa olmaz eşyaları ara...

Kort Kumaş Alanlar

Kort bezinin elde edilmesinde bükülmüş ve katlanmı...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.