Share Now
Rayon Kumaş Alanlar

Kumaşlar hayatımızın büyük bir bölümünde ve her alanda karşımıza çıkan ürünlerdir. Rayon kumaş alanlar bu kumaşlar için firma aramaktadır. Kaliteli ve güvenilir rayon kumaşları kullanmak önemli bir ayrıntıdır. Bu kumaş kayın ağacının liflerinden elde edilen bir kumaş türüdür. Doğal yollardan elde edilse de kimyasal bazı işlemlerden geçerek kullanılmaktadır. Bu kumaş tekstil sektöründe yapay ipek olarak da biliniyor. Rayon kumaş ipeğe benzediğinden ışıl ışıl bir görüntü saçar. Bu özelliği ile adeta göz kamaştırır. Bu yüzden de çok fazla tercih edilir. Özellikle tekstil alanında fazlaca tercih edilen bir kumaş türüdür.

 

Rayon Kumaş Türünün Özelliği Nelerdir?

 

Bu kumaş hem parlak hem de çok kalitelidir. Rayon kumaş alanlar bu kumaşı diğer kumaş çeşitleri ile rahatlıkla kombin yapabilirler. Çok yönlü ve özel bir kumaştır. Özellikle iç göstermeyen kumaş tercihi yapanlar bu kumaşı seçebilirler. Rayon kumaş iç göstermeme özelliğine sahiptir. Ayrıca vücut ısısını hapsetmediğinden terlemeye neden olmaz. Hazır giyimde oldukça fazla kullanılan bu kumaş türü bazı modeller de hatları belli edebilir.  Renk tutma özelliği ile de ön plana çıkan bir kumaştır. Özellikle hafif ve yumuşak kıyafetlerden hoşlananların ilk tercihi rayon kumaşlardır.  Rayon kumaş alım satım konusunda birçok firma hizmet vermektedir. Güçlü ve sağlam olan kumaşları tercih edenler mutlaka rayon kumaş seçeneklerine bakmalıdır.

 

Rayon Kumaşlar Nerelerde Kullanılır?

 

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan rayon kumaşlar pek çok yerde karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan başlıcaları pantolonlar, tişört ve hatta şalvar modelleridir.  Rayon kumaş alım satım sadece tekstil alanında değil endüstri sektöründe de rağbet görmektedir. Bu kumaşlar tercihe göre her türlü dekorasyon amacı ile de kullanılmaktadır. En çok da yastık, köşe kırlentleri ve koltuk döşemelerinde karşımıza çıkarlar. Rayon kumaş türü diğer kumaşlar ile beraber de kullanılabilir. Bu kumaşlar pamuk, yün ve keten türü olan kumaşlardır. Esnek bir kumaştır. En az 2,3cm uzama payına sahiptir. Pamuklu kumaşa göre daha esnek bir kumaştır.  En iyi rayon kumaşlar için firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Basma Kumaş Alanlar

Basma kumaş, sektörde emprime adıyla bilinir. Tanım...

Gömleklik Kumaş Alanlar

Gömleklik kumaş alanlar, gömleklik kumaş alım sat...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.