Share Now
Sendi Kumaş Alanlar

Sendi kumaş piyasada çok fazla ve rahatlıkla bulunabilen bir kumaş türüdür. Maliyet açısından kalitesine göre çok pahalıda çok ucuzda karşımıza çıkmaktadır. Kalitesini kumaş üzerinde çok fazla belli edebilmektedir. Seri üretimde sıkça kullanılır ve bluz, elbise yapımının çoğunda sendi kumaş alanlar görülmektedir. Sendi kumaş dikiliş ve kesme açısından kolayca şekle girebilmektedir. Çok ince olan kumaşlar iç gösterebilmektedir. Bu yüzden sendi kumaş alım satım aşamasında kumaş kalınlığına dikkat edilmelidir. Kalitesine bağlı olarak kumaşta çekme, elektriklenme gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Her ihtimale karşı kumaşın üzerinde yazan yıkama talimatına uyulmalıdır. Sendi kumaştan elde edilen pileli elbiseler ve etekler son zamanlarda günümüz modasında yer almaktadır.

Sendi Kumaş Özellikleri

. Çoğunlukla yaz mevsimlerinde tercih edilse de geçiş mevsimlerinde de çokça mağaza askılarında karşımıza çıkmaktadır.

. Kırışma özelliği yok denecek kadar azdır ve düşük ısılı ütüyle kolayca ütülenebilmektedir.

. İçeriğinde polyester bulunduğundan nem çekme özelliği oldukça azdır. Sendi kumaş alanlar kumaşın esnek olduğunu göz önünde bulundurmalıdırlar. Likralı yapısıyla çekme işlemine müsaittir.

. Sentetik kumaş özelliği sayesinde teri emme özelliği olmasa da hava aldığı için nem ve ter dışarı atılabilmektedir. Sendi kumaş alım satım giyilecek yer ve mevsime göre belirlenmelidir.

. Kumaş yapısı olarak renkleri çok canlı şekilde yansıtmaktadır. Buda çok şık ve dökümlü göstermektedir.

Sendi Kumaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kumaşın içerdiği polyester sayesinde eğer likra eklenirse kumaş esnek hale getirilebilmektedir. Parlak ve pürüzsüz özelliğini koruması için düşük ısıda yıkanması gerekmektedir. Kalitesiz olan kumaşlar hemen çekme özelliğini göstermektedir. Sendi kumaş alanlar fiyata ve performansa göre seçim yapmalıdırlar. Metre başına fiyat biçilmektedir. Diğer kumaşlara oranla daha az kırışır. Dikim ve imalat aşaması kolaydır ve seri üretime uygundur. Sendi kumaş alım satım piyasası seri üretimden dolayı yaygın ve her bütçeye uygun olarak karşımıza çıkmaktadır. Eskiden bluzlarda sıkça görülen sendi kumaş günümüzde boydan dikilen elbiselerle daha çok karşımıza çıkmaktadır. Cildi tahriş etmez ve yazın isilik oluşumuna neden olmaz.

Yeşilyurt Kumaş Alanlar

Yeşilyurt kumaş alanlar hem parça kumaş hem de kilo...

Yeşilkent Kumaş Alanlar

Yeşilkent kumaş alanlar birbirinden çeşitli pek ço...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.