Share Now
Şifon kumaş alanlar
Şifon kumaş hayatımıza 1700’lü yıllarda Fransa’dan gelerek günümüzde moda hayatında önemli bir yer almıştır. Şifon kumaş birçok kumaşın dokunmasıyla birleşerek ortaya gelmektedir. Işık geçirmesiyle beraber şeffaftır. Diğer kumaşlara oranla çok daha ince yapısı vardır. Şifon kumaşın dayanıklılığı ve ömrü daha uzundur. Üretimi zor olduğundan elde veya makinelerle dahi yapılsa makinenin yavaş ve dikkatli çalıştırılması gerekmektedir. Şifon kumaş alanlar genellikle büyük beden modasında kullanmaktadırlar. Şifon kumaş alım satımı piyasada çok fazla ilgi görmektedir.

Şifon Kumaş Özellikleri

. Yapısı bakımından ince olan şifon kumaş alanlar bilmedirler ki bu kumaş leke tutmaz.

. Dokuması tek kat yapıldığından kumaş iç göstermektedir. Şifon kumaş alım satımı yapılırken bilgilendirme gerekmektedir.

. Çok ince ve hafif yapısı olduğundan yaz aylarında kış aylarına göre daha çok tercih edilmektedir. Bir yere takıldığında kumaş ip çekmesi olarak giyilen kıyafete zarar verebilir. Işıltılı görüntüye sahiptir.

. Doğru yıkama şekilleri yapılmaz ise kumaş çekme yapabilmektedir. Şifon kumaşlar 30 derecede yıkadıklarında çekme oluşmamaktadır.

. Sadece giyim sektöründe değil ev tekstilinde de şifon kumaş kullanılmaktadır. Perdelerin dikiminde, masa örtülerinde sıkça şifon kumaşına rastlarız. Şifon kumaş alım satımı yaparken metre bazlı olarak çalışılıp fiyat ona göre belirlenmektedir.

. Şifon kumaşta kullanılan elyaf malzemeden daha önemli olan benzersiz dokuma yöntemidir. Ölçüleri 14’e 16 denye denilen iplikten 40cm/1 şeklinde dokunulmaktadır. Bu dokumadan elde edilen iplik S ve Z büküme bürünmektedir.

. Ütülenmesi kuru temizleme tarafından yapılması önerilmektedir. Fakat ev ortamında ütülenecekse düşük ütü ısısında yapılmalıdır. Aksi takdirde kumaş yapışabilir.

Şifon Kumaş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Denilen özelliklere uyulduğu takdirde şifon kumaş hayatınızda çıkaramayacağınız kumaşlar arasına girecektir. Hem şık hem de leke tutmadığı için günlük hayatınızda da abiye giymenizi gerektiren özel gecelerde de size eşlik edecektir. Şifon kumaşın kullanıldığı bir çok kumaş türü de mevcuttur. Bunlardan bazıları ipek krep, jakarlı, süt saten, multi olarak sınıflandırılmaktadır. Hava geçirme özelliği sayesinde terletme yapmaz ve buda kir ve lekelenme olaylarına engel olmaktadır. Aralarında bulunan ipek şifon maliyet bakımından türünün en pahalısı olarak bilinmektedir. Birçok çeşidi bulunup her yerde karşımıza çıkan şifon kumaşlar yaz aylarının vazgeçilmez kıyafetlerinde çokça görülmektedir.

Kartaltepe Kumaş Alanlar

Kartaltepe kumaş alanlar aracılığı ile birbirinden...

Vanezya Kumaş Alanlar

Piyasada vanezya kumaş alanlar giderek yaygınlık kaz...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.