Share Now
Tensel Kumaş Alanlar

Nefes alan ve dayanıklı bir kumaş olduğu için tekstil sektöründe tensel kumaş alanlar gün geçtikçe artış gösteriyor. Genelde giyim sektöründe büyük bir ilgiyle karşılanır. Dayanıklı bir yapıya sahip olması tensel kumaşın bilindik bir özelliğidir. Yumuşak olması sebebiyle giyim sektöründe sıklıkla tercih ediliyor. Dökümlü görünümü kıyafetlerde şıklığı elde etmek açısından avantajlıdır.

Araştırma yaptığınız zaman tensel kumaşın botanik kökenli olduğunu öğrenebilirsiniz. Piyasada tensel kumaş alanlar ilk etapta ne olduğunu araştırarak hareket eder. Avusturya’da üretilen bir kumaş türüdür. Botanik kökenli olmasının sebebi okaliptüs ağacından elde edilmesidir. Tensel kumaşın özelliklerini öğrendiğiniz zaman siz de ürünlerinizde kullanmak isteyebilirsiniz.

Tensel Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Sağlam ve hava alan özelliğinden dolayı sadece ülkemizde değil, dünya çapında tensel kumaş alım satım oldukça popüler bir konuma sahiptir. Dayanıklı yapısı sayesinde olumsuz koşullardan kolay kolay etkilenmez. Mekanik işlemlere direnç göstermesi de tensel kumaşın özellikleri arasında yer alıyor. Yumuşaklığının yanı sıra hijyenik özelliği insanların kumaşı şüphe duymadan kullanabilmesini sağlar.

Doğal olduğu için birçok tekstil ürünü için tensel kumaş alım satım hizmetinden yararlanılır. Terleten yapıya sahip değildir. Bu sebeple günlük kullanımda size kolaylık sağlar. Çok kolay kırışan bir yapısı vardır. Fakat zorlanmadan tekrar eski hâline getirebilirsiniz. Ne kadar yıkasanız da parlaklığını ve canlı renklerini korumayı başarır.

Spor Ürünlerinde Neden Tensel Kumaş Seçilmeli?

Spor esnasında tensel kumaş tercih ettiğiniz zaman vücudunuz kuru ve serin kalır. Nemin emilim ve salınımını düzenleme performansı yüksek olduğu için spor ürünü üreten firmalar tarafından yaygın olarak tercih edilir. Tensel kumaştan üretilen spor giyim ürünleri size egzersizleriniz sırasında büyük rahatlık sağlayacaktır. Özellikle yoga, pilates ve koşu ürünlerinde bu kumaşın aktif şekilde kullanıldığını görüyoruz.

Yoga, pilates ve koşu esnasında konforu yakalamak için tensel kumaşlı giyim ürünlerini tercih etmeniz doğru bir tercihtir. Esnek olması sebebiyle spor esnasında hareketlerinizin kısıtlanmasına sebep olmaz. Bu açıdan düşünüldüğü zaman günlük kullanımlarda da uygundur. Eğer tensel kumaş ihtiyacınız varsa alım satım hizmetlerimizden yararlanmanız mümkündür.

Vanezya Kumaş Alanlar

Piyasada vanezya kumaş alanlar giderek yaygınlık kaz...

Şahintepe Kumaş Alanlar

Şahintepe kumaş alanlar sayesinde sizler de örneğin...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.