Share Now

Kumaşın kalitesini belirleyen birçok unsur vardır. Fakat bu unsurlar arasında pahalılık yoktur. Kaliteli bir kumaşıda firmamızdan ucuza alabilirsiniz. Firma olarak kaliteye önem verdiğimiz kadar müşteri memnuniyeti ve bütçesine de önem vermekteyiz. Ucuz kumaş alım satım alışverişinde kesinlikle kaliteden ödün vermeyiz. Ucuz kumaş alanlar olarak kumaş alırken dikkat edilmesi gereken unsurları bilmedir. Bu unsurlardan ilki iplik cinsidir. Kumaşların fiyat farkını belirleyen unsur iplik cinsidir. Örneğin bir ipek kumaş ile sentetik kumaşı aynı fiyata alamayabilirsiniz.  Sentetik sektörünün gelişmesiyle birlikte birçok yapay kumaş elde edilmektedir. Ucuz kumaş alım satım alışverişinde bu kumaşlar tercih edilebilir ve ucuz kumaş alanlar bu kumaşlar arasında orijinaliyle kesinlikle bir fark bulamazlar tamamen aynı kalite ve performansta kumaşlardır.

Kumaş Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kumaşların kalitesinin belirlenmesinde rol oynayan bir unsur da kumaşın şıklığıdır. Bir kumaş tamamen aynı iplikten yapılıp aynı özelliklere sahip olabilir ve farklı fiyatlara sahip olabilirler. Bu durumda ucuz kumaş alım satım çok önemlidir. Doğru yerden doğru fiyata kaliteli kumaşlar alınmalıdır. Kumaş alırken iplik türüne ve sıklığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sık iplikli kumaşlar her zaman daha öncelikli olarak tercih edilmektedir. Ucuz kumaş alanlar için en öncelikli kumaşlar ipek ve bambu gibi kumaşlardır.  Bu kumaşlar üst düzey kumaşlardır. Kumaş kaliteli ve fiyatına karar verirken de ihtiyacınız olan kumaşı nerede kullanacağınızı biliyor olmak da dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Hangi Kumaş Türünü Nerede Kullanmayız?

Kumaş kullanımını hemen hemen hayatımızın her yerinde yaparız ve birçok kumaş türü bulunmaktadır. Fakat temel olan ihtiyaçlara göre sık kullanılan kumaşlar mevcuttur. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz: İpek ve bambu kumaşlar üst düzey ve kaliteli kumaşlardır. Tercih edilme kullanılma sıklığı oldukça fazladır. Fakat bu kumaşların dayanıklılığı çok fazla değildir, günlük kullanıma uygunluğu minimum seviyededir. Kırışmayan, yanmayan, su geçirmeyen yani dayanıklı kumaşlara ihtiyacınız var ise polyester kumaşları kullanabilirsiniz. Kumaşın kalitesi sizin kumaşı nerede ve hangi amaçla kullanacağınıza göre değişiklik gösterebilmektedir.

Çekmeköy Kumaş Alanlar

Çekmeköy kumaş alanlar kumaş ihtiyacını gidermeyi...

İşlemeli Kumaş Alanlar

Dantel görünüme sahip, işlemeli delik ve nakışlar...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.