Share Now
Waffle Kumaş Alanlar

Kumaşın adının waffle olmasının sebebi şeklidir. Piyasada waffle kumaş alanlar gofret ya da petek kumaş olarak da adlandırıldığını görür. Örme işlemi yuvarlak örme makinesinde gerçekleştirilir. Bu şekli almasını sağlayan ise iğne atlamalarıdır. Waffle kumaşın özellikleri hakkında araştırma yaptığınız zaman alanlar arasında yer alabilirsiniz.

İncelediğiniz zaman küçük karelerle biçimlenmiş görünümüne rastlamanız mümkündür. Waffle kumaş kabarık dokular aracılığıyla elde edilir. Giyim ürünlerinde kullanıldığı zaman sıcak tutma özelliği gösterir. Kullanım alanının kapüşon içi astarı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gramajlı değildir ve çekici bir görünümü vardır. Bu sebeple waffle kumaş alanlar günümüzde giderek yaygınlık kazanmıştır. Siz de kullanmak istiyorsanız araştırma yapabilirsiniz.

Waffle (Gofre) Kumaş Nedir?

Waffle görünümüne sahip olan kumaş, girintili çıkıntılı bir yapıya sahiptir. Piyasada ince tırnaklı pideye benzediğini söyleyen bile olur. Kullanım alanına göre dokuma ve örgü şeklinde farklı çeşitleri bulunur. Halk arasındaki isimlerinin gofre, gofret, vafıl, waffle pike kumaş şeklinde farklılık gösterdiği söylenebilir. Genellikle bornoz ve havlu gibi nemin tutulması gereken alanlarda waffle kumaş alım satım hizmeti sunulur.

Waffle kumaşı genel hatlarıyla araştırdıktan sonra waffle kumaş alım satım hizmetinden yararlanmanızda sakınca yoktur. Merak ettiğiniz zaman kolaylıkla konu hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz. Kumaşın ne olduğunu öğrendikten sonra kullanırken daha bilinçli hareket edersiniz. Dilerseniz dokuma ya da örme şeklinde tercih yapmanız mümkündür.

Waffle (Gofre) Dokuma Kumaş Nedir?

Girintili kare şekline sahip kumaşa waffle dokuma kumaş adı veriliyor. Waffle şeklini vermek için girintili kare şeklinin kenarları yükseltilmiş şekilde biçimlendirilir. Kullanım alanlarına uygun olacak şekilde ince ya da kalın yapıya sahip kumaş bulmanız zor olmayacaktır. İnce kumaşlarda küçük kareler olur. Bu tarz kumaşların hafif olduğunu görebilirsiniz.

İnce yapılı dokuma kumaşlar çoğunlukla hızlı koruma özelliğine sahip bulaşık bezlerinin üretiminde tercih edilir. Orta kalınlıktaki bir kumaşı her türlü havlu ürünlerinde kullanabilirsiniz. Lüks havlu ve bornozlar için kalın kumaşların kullanılması daha idealdir. Detaylı araştırmalar sonucunda waffle kumaş alım satım hizmetinden yararlanmaya karar verdiyseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İç Çamaşırlık Kumaşı Alanlar

İç çamaşırı için kumaş tercih edileceği zaman ...

Döşemelik Kumaş Alanlar

Döşemelik kumaş alanlar bazı çeşitli yöntemler i...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.