Share Now
astragan kumaş alanlar

Astragan kumaşların yüzeyi kıvrımlıdır. Mantoluk kumaş olarak bilinen astraganın yüzeyinde parlak görünüme sahip bir hava tabakası oluşturulmuştur. İçeriğinde kamgarn iplikler bulundurur. Astragan, sık dokunan bir kumaş olarak bilinir. Kıvrımlı ve parlak hava tabakası, çekme işlemi esnasında çekilmeyen ipliklerin kıvrım oluşturmasıyla meydana gelir. Sektörde astragan kumaş alanlar bu bilgiye sahiptir.

Giyim sektöründe manto kumaşı olarak adlandırıldığı görülür. Adının bu şekilde olmasının sebebi Astrahan kentidir. Ne anlama geldiğini merak ediyorsanız birkaç günlük karagül kuzusunun postuna denildiğini bilmelisiniz. Bu post parlak ve kıvırcık bir görünüm barındırır. Eğer astragan kumaş alanlar detaylı araştırma yaparsa konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir.

Astragan Ne Demek?

Astragan postlarının elde edilmesi Karakul kuzularıyla mümkündür. Bu kuzular Afganistan, İran, Besarabya ve Güney Afrika’da yetişir. Diğer adı Buhara kuzusudur. Bu koyunların adı kuzuyken astragan şeklinde anılır. Kuzular kara, gümüş renginde, parlak görünümlü, sık ve kıvırcık tüylere sahip olduğu için kumaşa da bu şekilde yansıdığını söylemek yanlış olmaz.

Sektörde kaliteli astragan kumaş elde etmek isteyen kişiler, kuzular 10-15 günlük olmadan keser. Bunun sebebi kuzu büyüdükçe tüylerinin parlaklığının ve kıvırcık yapısının giderek ortadan kaybolmasıdır. Bu kumaştan üretilen mantolara da astragan adı verilir. Giyim sektöründe astragan kumaş alım satım hizmetinden yararlanarak manto üretimi yapan çok sayıda firmadan söz etmek mümkündür.

Astragan Kumaş Nedir?

Kimi zaman astragan kumaşlar örnek alınarak taklitler üretilir. Firmalar bunu yaparken çözgü ve atkı aşamasında kadife kumaş kullanıyor. Üretim aşamasında meydana gelen kıvrımlar buharla sabitleştirilir. Kadife dokunurken kesildikleri zaman düzensiz bukleler oluşur. Kamgarn ipliklerle kıvırcık yüzey oluşturulurken iki farklı yöntem uygulanır.

Atkı ilmeye sahip bir kumaşın yapısında kıvrımlı tiftik iplik kullanılarak bu görünüm elde edilebilir. Sık dokunan kumaş çektirilirken çekilmeyen ipliklerde atlama olduğu zaman da bu görünüm oluşmuş olur. Firmalar manto üreteceği zaman amacına uygun olması ve güzel görünmesi için astragan kumaş alım satım hizmetinden yararlanır. Siz de manto üretmek için bu kumaşa ihtiyaç duyuyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Sarıyer kumaş alanlar

Sarıyer kumaş alanlar İstanbul ve çevre semtlerden ...

Kayışdağı Kumaş Alanlar

Kayışdağı kumaş alanlar aracılığı ile bugüne ...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.