Share Now
Kıl Tela Kumaş Alanlar

Kıl tela kumaş alanlar, bu kumaşı farklı kumaşlara hacim ve direnç kazandırmak amacı ile kullanmaktadır. Ayrıca alınan kıl tela kumaş sayesinde giyisiye verilecek olan biçimde de destek sağlanmaktadır.

Kıl tela kumaş alanlar, bu kumaş türünü diğer kumaşlara entegre ederek kullanmaktadır. Böylece giyisilerin yıkanma, ütülenme ve dikim işlemlerinde desteklenmesi ve çok daha uzun ömürlğ olması sağlanmaktadır.

 

Kıl Tela Kumaş Ne İşe Yarar?

 

Kıl tela kumaş hemen hemen tekstil sektörünün birçok ürününde kullanılmaktadır. Temelde elbise yapılması düşünülen kumaşa entegre edilerek, ilgili kumaşın dayanımı artırması için kullanılan bu kumaş türü ile elbiselik kumaşlara belirli bir sertlik ve form kazandırılmakta böylece buruşmalara karşı direnç elde edilmeketedir.

Kıl tela kumaş alanlar, elbiselerin pek çok noktasında bu kumaş türünden istifade etmektedir.

 

Kıl Tela

 

Kıl tela alım satım yapılan yerlerden elde edilen kıl telalar ile kullanıcılar özellikle ceket ve erkek giyim ürünlerinin üretim aşamasında kullanmaktadırlar.

Gerçek hayvan kıllarından üretilen iplik ile üretilen kıl telalar bu neden ile buruşmaz ve dik durma formuna sahiptir. 

Kıl telalar ağırlıklı olarak pamuk ve hayvan kılı karışımından elde edilen iplikler ile üretilmektedir. Bu durum ise kıl telaların en büyük problemi olan çekme özelliğini ortaya çıkarmaktadır. Ancak gelişen teknoloji ile beraber kumaş teknolojisinde yaşana değişim bu durumun ortadan kaldırılmasını sağlamıştır. Uygulana nyöntem çerçevesinde polyester karışımlı kıl tela elde edilmekte ve sıfır çekme oranı elde edilmektedir. 

Kıl tela alım satım yapılan noktalardan kıl tela alımı gerçekleştiren bireylerin belirtilen hususlara dikkat etmesi, eğer mümkün ise çekmezlik test sonuçlarının istenmesi oldukça önemli bir noktadır.

 

Kıl Tela Fiyatları

 

Kıl tela ürünleri elbiseler içim kullanılan yardımcı malzemeler arasında yer almaktadır. Özellikle ceketlerin formunu koruması için tercih edilen kıl telalarda hayvan kılı ve polyester karşımı iplik ana malzeme olarak kullanılmıştır. Böylece buruşmazlık ve çekmezlik özelliği elde edilmiştir.

Kıl telalar çeşitli renk ve ebatlarda üretilmektedir. Bu neden ile metre fiyatlarında da değişkenlik gözlenmektedir. Ayrıca yapışkanlı olup olmaması da fiyat üzerinde etkili olan bir başka özelliktir.

Kıl tela ürünlerini en uygun fiyatlar ile firmamızdan temin edebilir ürün hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Dantel Kumaş Alanlar

Günümüzde karşımıza sıkça çıkan dantelin tari...

Elde Kalmış Kumaş Kim Alır

Elde kalmış kumaş kim alır? Elinizde kumaş türler...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.