Share Now
ÇİLEK KUMAŞ

Çilek kumaş denildiğinde, birçok insanın aklına çilek şeklinde ve renginde bir kumaş türü  gelmektedir. Çilek kumaşı daha önceden bilmeyip, ilk defa duyanlar gözlerinde  siyah kırmızı renk karışımından oluşan çilek renginde ve şeklinde bir kumaş canlandırırlar.

Peki Çilek Kumaş Nasıl Bir Kumaştır?

Üretim aşamasında tek iplik yerine çift iplik kullanılır. Çilek kumaş, bu kullanılan çift ipliklerin tek bir delikten geçirilerek  ve sık dokunarak  hazırlanmış bir türüdür.

Birçok insan bu kumaşın yeni bir kumaş türü olduğunu zannederler. Oysaki  kumaş, sektöründe eski bir geçmişe sahiptir, fakat adından fazla bahsettiren bir tür değildir.

Hangi Malzemelerden Üretilir?

Bazı insanlar çilek kumaş üretiminde pamuk kullanıldığını belirtirler. Fakat kumaşın dokusuna baktığımızda pamuk kullanılmadığını gayet net  anlayabiliriz. Fiyat konusunda da uygun maliyetli olduğu için pamuk kullanılmadığı apaçık ortadadır. 

Çilek kumaşın ana malzemesi, sentetik bir ip türü olan polyester dir. Organik asit ve alkol karışımından üretilen bu iplik oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Kumaş üretiminde az miktarda olsa pamuk karışımının yapıldığı düşünülmektedir. 35.çilek kumaş alanlar, kumaşın ana malzemesine son derece dikkat etmektedir.

Çilek Kumaşı Neden Tercih Etmeliyiz?

Dokusunda polyester kullanıldığı için hafif bir kumaştır. Esnek bir yapıya sahip ve terleme yapmadığından dolayı tercih edilen bir kumaş türüdür. Modern bir çağda yaşamaktayız ve insanlar da bu çağa ayak uydurma çabasında. Her gün yeni fikirler, yeni üretimler ortaya çıkmaktadır. Bunların en önemlilerinden bir tanesi de giyim sektöründeki yeniliklerdir. İşte tam bu dönemde çilek kumaş devreye girmektedir. Son zamanlarda satıcıya hitap etmek amacıyla çilek kumaş kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

Kumaştan Ne Tür Kıyafetler Üretilir?

Bu kumaşı alın ve hayal gücünüzü kullanın bakın ortaya ne kadar güzel, kullanışlı ve bol çeşitli kıyafetler çıkacaktır. Çünkü esnek ve buzi tarzındaki yapısıyla daha değişik, salaş görünümündeki kıyafetlerin yapımı için ideal bir kumaştır. Geriye sadece üreticinin hayal gücüyle kumaşı birleştirmesi kalmaktadır. Tamamen kumaş kullanılarak üretilen kıyafetlerin yanı sıra tül, farklı kumaş türlerinden ekler yapılarak ta  üretilen kıyafetler yer almaktadır. Kumaşın gerek yakasında, gerek kollarında kullanılan tül detayları da kıyafetlerin çekiciliğini artırmaktadır.

Çilek Kumaşın Fiyatı

Kumaş uygun maliyetli malzeme kullanıldığından dolayı, fiyat olarak ta çok pahalı değildir. Üretilen kıyafetlerde  gayet uygun fiyatlıdır. Bu neden ile çilek kumaş alım satım işlemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Hangi Mevsime Uygundur?

Çilek kumaş yukarıda da belirttiğimiz gibi; dokusu itibari ile oldukça rahat ve salaş bir kumaş türü olduğu için her mevsim rahatlıkla giyilebilir. Yaz aylarında terleme yapmaz. Aşırı soğuk bir iklim olmadığı sürece kış aylarına da uygundur. Fakat en çok ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih edilir. Çeşitli renk seçeneğindeki kumaşlarımızı görmek  ve satın almak  için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Çantalık Kumaş Alanlar

Çantalık kumaş alanlar öncelikle kumaşın özellik...

Ekoseli Kumaş Alanlar

Kumaş konusunda ekoseli kumaş alanlar kaliteli hizm...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.