Share Now
gabardin kumaş alanlar

Gabardin kelimesi kumaş işleme tekniğinin adıdır. Yüksek pamuk oranına sahip, polyester bulunmadığından terletmeyen, sık dokunuşla gerçekleşen, iç göstermeyen, sağlam ve çoğu koşula dayanıklı bir türdür. Gabardin kumaş alanlar sağlamlığından dolayı genellikle spor ayakkabılarda da rastlamaktadır bu türe. 19. Yüzyılda karşımıza çıkıp 1950’li yıllarda zirve yapmaktadır. Sağlamlığından dolayı kot kumaş ile rekabet haline girmiştir. Sadece giyim de değil ev tekstili, otomotiv ve medikal sektörlerinde de gabardin kumaşla karşılaşmaktayız. Gabardin kumaş alım satım yapan kişilerden kullanımına uygun çeşidini tercih etmeliyiz.

Gabardin Kumaş Özellikleri

. Kalite ve şıklık bakımından gösterişlidir.

. Polyester içermediğinden esneklik payı azdır ve duruş olarak bozulma yaşanmaz.

. Kırışıklık bakımından ütüye ihtiyaç duymayan bir kumaştır. Gabardin kumaş alanlar bilmelidir ki çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun değildir. Bu yüzden kuru temizlemede yıkanmalıdır. Fakat bazı özelliği bulunan makinelerin bu kumaş türüne uygun yıkama türü bulunmaktadır.

. Gabardin kumaş alım satım yapılırken kumaşın kış aylarına uygun olduğu yazlık ürünler için kullanılmayacağı bilgisi verilmelidir.

. Sık dokunması gerekir. Bu yüzdende kumaşı tok tutar ve su geçirmez.

Gabardin Kumaş Kullanımı

Çok dayanıklı ve su geçirmediğinden dolayı birçok sektörde yer almaktadır. Karşımıza ev tekstilinde bornoz, ev havluları ile ilgili otomotiv sektöründe branda veya kaplamalarda, giyim sektöründe ise çoğu kıyafetlerin harici aksesuar olarak şapka ve çantalarda da karşımıza çıkmaktadır. Gabardin kumaş alanlar birçok şekilde kullanımına uygun olduğu bilmelidir. Genelde sıcak tuttuğundan kışın tercih edilir fakat mevsimine uygun giyildiğinde terletmemektedir. Metresi gabardin kumaş alım satım firmaları tarafından belirlenmektedir. Son yıllarda Converse olarak bilinen spor ayakkabı türünde rövanşa çıkmaktadır. Erkek modasında karşımıza takım elbise olarak çıkmaktadır. Ve muhakkak takım elbiseler kuru temizleme yöntemi ile yıkanmalıdır. Esnek değildir bu yüzden sert kumaş olarak bilinir. Türüne göre farklılık gösterse de gabardin kumaşların çoğu çekme yapmaz. Kolay kırışmadığından ütü ihtiyacı yoktur. İç göstermezler. Ve evde yıkanması gereken durum var ise 40 derecede yıkanmalıdır. Metre fiyatı 30 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıkmaktadır.

Enboy Kumaş Alanlar

Diğer kumaşlarda olduğu gibi enboy kumaş alanlar gi...

Parti kumaş Fiyatları

Parti kumaş fiyatları; kumaşın uzunluğuna, genişl...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.