Share Now
Süprem Kumaş Alanlar

Piyasada en fazla bulunan kumaş çeşitlerine süprem örnek gösterilebilir. Süprem kumaşların belirgin özelliği, sadece yuvarlak örmek makineleriyle üretilebiliyor olmasıdır. İçeriğinde bulunan iplikler pamuk ya da pamuk ağırlıklıdır. Sektörlerine uygun süprem kumaş alanlar düz bir şekilde üretildiğini bilerek hareket eder. Düşük gramajla üretildiği için ince bir yapıya sahiptir.

Süprem kumaşların ön kısmı düz, arka kısmı ters ilmeklerle oluşturulur. Bu sebeple önü ve arkası birbirinden farklıdır. Kimi zaman tek katlı ve yüksek gramajlı olacak şekilde üretildiğine rastlanır. Farklı varyasyonlara sahip olduğundan slip, atlet, fanila, tişört ve iç çamaşırı üretimi için süprem kumaş alanlar daha ağırlıklıdır.

Süprem Kumaş Özellikleri

Süprem kumaşların genel geçer özellikleri olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü özellikleri tam olarak üretim aşamasındaki iplik ve gramajına göre belirlenir. Süprem kumaşların ön kısmı örgü, arka kısmı ters ilmek şeklindedir. Bazı firmalar üç boyutlu moment uygulamayı daha uygun bulur. Farklı karışımlarla meydana getirilen süprem kumaş alım satım, duruma göre değişik isimlendirmelerle anılabilir.

Üç boyutlu momentlerin yapılabilmesi için tek yataklı makineler kullanılıyor. Fakat bu momentler zaman zaman dengesiz örgüler ortaya çıkarabildiği için kumaşa özgü bir görünüm elde edilir. Meydana gelen bu dengesizlik, süprem kumaş alım satım için belirleyici bir unsur olarak karşımıza çıkar. Ön ve arka yüzeyi farklı görünen bu kumaşı kullanmanızda sakınca yoktur.

Süprem Kumaş Çeşitleri

Yaz aylarında sorun yaşanmadan süprem kumaşlar kullanılabilir. Bu sebeple spor ve tıbbi giyim ürünlerinde yaygın olarak tercih edilen bir kumaş türüdür. Zımparalı, ringelli, likralı, buklet ve simli süprem yalnızca bu kumaş türünün birkaç çeşididir. Tabii aralarından bazıları sektörlerde daha fazla tercih ediliyor.

Esneme açısından beklentiyi karşılayan bir performans sergilediği için likralı süprem en çok kullanılan çeşit olarak karşımıza çıkar. Kullanım alanı iç çamaşırından abiyeye kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kumaş çeşitliliğinin bu kadar başarılı olmasının sebebi likranın varlığıdır. Bu sebeple konforun sağlanabilmesi için likralı süprem firmalar tarafından çok kullanılıyor. Dilerseniz süprem alım satım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İkinci El Kumaş Alan

İkinci el kumaş alan firmalar, bünyesinde kumaş faz...

Trençkot Kumaş Alanlar

Kumaş seçenekleri arasında en çok tercih edilen tr...

Stok Kumaş Alınır

Stok kumaş, kişi ya da kurumlardan fazlalık olan ya da kullanılmayan kumaşları alarak onları geri dönüştürür. İstanbul merkezli olan firmamız kumaş satışı yapmak isteyen kişi ya da kurumlara hem yüz yüze hem de internet üzerinden hizmet vermektedir.

 

Stok Kumaş Logo

Tüm hakları saklıdır. © Stokkumas.com 2023.